مطالعه امنیت ایران توافق ایرانی ایرانی ها

مطالعه: امنیت ایران توافق ایرانی ایرانی ها رییس جمهور اخبار سیاست خارجی

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی چه کسی باید از مناظره زنده دلواپس باشد؟ روحانی یا کسانی که هنوز دردهای مناظره ۹

«در عنوان مناظره های زنده، باید امنیت عمومی را هم لحاظ کنیم. چه چیزی در مناظره زنده وجود دارد که در مناظره ضبط شده است وجود ندارد؟ از شما می خواهم به ما اعتماد

چه کسی باید از مناظره زنده دلواپس باشد؟ روحانی یا کسانی که هنوز دردهای مناظره ۹

وزیر کشور چگونه به ستاد ضد روحانی پاس گل داد؟ / چه کسی باید از مناظره زنده دلواپس باشد؟ روحانی یا کسانی که هنوز دردهای مناظره ۹۲ را بر تن دارند؟

عبارات مهم : امنیت

«در عنوان مناظره های زنده، باید امنیت عمومی را هم لحاظ کنیم. چه چیزی در مناظره زنده وجود دارد که در مناظره ضبط شده است وجود ندارد؟ از شما می خواهم به ما اعتماد کنید.» این را عبدالرضا رحمانی فضلی می گوید. وزیر کشور روحانی که جهت عدم برگزاری مناظرات زنده، چنین توجیهات شاذی را به زبان آورده است.

«در عنوان مناظره های زنده، باید امنیت عمومی را هم لحاظ کنیم. چه چیزی در مناظره زنده وجود دارد که در مناظره ضبط شده است وجود ندارد؟ از شما می خواهم به ما اعتماد کنید.» این را عبدالرضا رحمانی فضلی می گوید. وزیر کشور روحانی که جهت عدم برگزاری مناظرات زنده، چنین توجیهات شاذی را به زبان آورده هست.

چه کسی باید از مناظره زنده دلواپس باشد؟ روحانی یا کسانی که هنوز دردهای مناظره ۹

این اظهارنظر طلایی باعث شد، تا چند روزی رسانه های زنجیره ای مخالف روحانی، گزارش ها و مصاحبه هایی علیه دولت تولید کنند. کافیست روزنامه ها و رسانه های آنلاین منتقد دولت را در این چند روز مرور کنید تا دریابید، چه خوراک خوبی به آنها جهت حمله به روحانی داده شده است هست. خوراکی که به همینجا هم ختم نخواهد شد و با این دست سخنان نسنجیده، تا آخر دوران انتخابات هم در اختیار آنها قرار خواهد داشت و مدام روحانی را به وحشت از رویارویی با رقبا و منتقدین متهم خواهند کرد.

با این حال، باوجود تلاش روحانی جهت اصلاح اقدام وزیر کشور و چندین بار تماس تلفنی با او، رحمانی فضلی گام بلندتری در زمین طراحی شده است طرف برابر گذاشت و همچنان از لزوم برگزاری مناظرات غیر زنده سخن گفت. آیا واقعا وزیر کشور می داند و اگاه است که این اقدام و رفتارش، هزینه ای به مراتب بیش از حملاتی که منتقدین می توانند به عملکرد روحانی وارد سازند، به دولت تحمیل کرد؟ بعد ایشان بهتر است بداند که با این سخن غیر منتظره، چنان پاس گلی به رقبای روحانی و رفقایشان داده شد که شاید تا آخر انتخاباتی بهانه ای بهتر از این جهت تاختن به مدیر جمهور پیدا نمی کنند. در حقیقت، خروجی چنین رفتاری از سوی وزیر محترم کشور، تنها گرم تر کردن توپخانه رقیب علیه دولت و روحانی بود. همین حالا رسانه های طرف برابر با فریاد بر اینکه روحانی می ترسد و رئيس جمهوری یارای ایستادن برابر منتقدین را ندارد و چه و چه، گوش فلک را کر کرده اند.

«در عنوان مناظره های زنده، باید امنیت عمومی را هم لحاظ کنیم. چه چیزی در مناظره زنده وجود دارد که در مناظره ضبط شده است وجود ندارد؟ از شما می خواهم به ما اعتماد

وزیر کشور همچنین در میانه ی سخنانش، از خدشه دار شدن امنیت در جامعه بوسطه ای پخش زنده مناظره ها گفت. ولی پرسش این است کدامیک از کاندیداهای محترم امکان طرح موضوعاتی خلاف امنیت ملی را دارند؟ هر کدام از این شش بزرگوار ممکن هست، با عنایت به آرای عمومی مدیر جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران شوند و طبیعتا ساعت ها به صورت زنده جهت مردم سخن خواهند گفت. در چنین شرایطی وزیر کشور چگونه می تواند، از امنیت و نگرانی سخن بگوید؟ هنگامی که شورای محترم نگهبان صلاحیت این ۶ شخصیت را تایید کرده، به این معنیست که از نظر این نهاد، هر یک از این افراد می توانند از ابتدای خرداد، رئيس جمهوری آینده کشور عزیزمان ایران باشند.

آیا روحانی باید از مناظره با دیگران دلواپس باشد؟

کافیست مناظره سال ۹۲ را با هم مرور کنیم. روحانی با چندینه جمله طلایی رقبای خود را ناک اوت کرد. “من سرهنگ نیستم” و “حمله گازانبری” کافی بود تا محمدباقر قالیباف، همچنان در رویای رسیدن به پاستور بماند و صحنه را به شیخ دیپلمات واگذار کند. رصد نظرسنجی های روزهای منتهی به انتخابات ۹۲ نشان می دهد، آرای روحانی بعد از مناظره معروف در مباحث سیاسی، تا چه اندازه جهش داشت و با عنایت به همان درخشش توانست در دور نخست اکثریت مطبق آرا را کسب و راهی پاستور شود. او که در سالهای اخیر همواره نشان داده، چه سخنور قهاری هست، آیا باید از رویارویی با دیگر نامزدها هراس داشته باشد؟

آیا رقبای روحانی توان به چالش کشیدن او در مناظره ها را دارند؟

چه کسی باید از مناظره زنده دلواپس باشد؟ روحانی یا کسانی که هنوز دردهای مناظره ۹

اجازه دهید رقبایش را با هم مرور کنیم. مصطفی هاشمی طبا، گفته «هنوز نمی دانم ستادی داشته باشم یا خیر، فعلا می خواهم گرم شوم.»

درباره قالیباف که پیشتر شاهد رویارویی او با روحانی در مناظره ها بوده ایم. شهردار تهران، همچنان درد ضرباتی که روحانی در مناظره ۴ سال پیش به او وارد کرد را حس می کند و گازانبر از واژگانی است که در پی درگیر شدن قالیباف با روحانی، به ادبیات سیاسی کشور عزیزمان ایران اضافه شد. ضمن اینکه قالیباف تا اندازه ای پرونده های تازه جهت خود باز کرده، که دیگر توانی جهت حمله به روحانی نخواهد داشت، به طوری که بعضی رسانه های نزدیک به جلیلی خواستار کناره گیری او از انتخابات، پیش از مناظره ها شده است اند. بخش مهمی از افکار عمومی، هنوز در پی پاسخ فاجعه پلاسکو هستند. شهردار پایتخت کشور عزیزمان ایران هنوز نتوانسته جامعه را در ماجرای املاک نجومی اقناع سازد.

«در عنوان مناظره های زنده، باید امنیت عمومی را هم لحاظ کنیم. چه چیزی در مناظره زنده وجود دارد که در مناظره ضبط شده است وجود ندارد؟ از شما می خواهم به ما اعتماد

ابراهیم رئيسی دیگر رقیب حسن روحانی، نه نمود آنچنانی داشته، نه سابقه اجرایی کلان. او جز در حوزه های قضایی، هیچ فعالیتی در قوه مجریه و مقننه نداشته هست. رئيسی در یک عنوان راحت مانند گزینش رئيس ستاد چالش ها دارد و در کمتر از ۴۸ ساعت، ۴ نفر متفاوت جهت ریاست او معرفی و عوض کردن کردند. اتفاقی که نشان دهنده ی بحران در مدیریت است.

اسحاق جهانگیری هم که طبیعتا چالشی جهت رئيس جمهور نخواهد بود.

چه کسی باید از مناظره زنده دلواپس باشد؟ روحانی یا کسانی که هنوز دردهای مناظره ۹

میرمسلیم وزیر ارشاد سالهای دور هم نه سبد آرای نیرومند دارد و نه به باعث سالها دور بودن از بطن مناسبات می تواند، تاثیرگذاری جدی در این صحنه داشته باشد.

در انتظار مناظره هایی داغ

حالا با ورورد مستقیم مدیر جمهوری و البته فشار افکار عمومی و شبکه های اجتماعی، دوباره قرار شد، شاهد مناظره های زنده انتخاباتی باشیم. مناظراتی که به خوبی روشن خواهد کرد، چه کسانی باید از رویارویی مستقیم بهراسند. روحانی که سال های سال سخنوری کرده است و علم خطابه می داند، بعید است از رویارویی ترسی داشته باشد. ولی در مورد سایر کاندیداها شاید اوضاع متفاوت باشد. مطالعه پیشینه هر شش نامزد انتخابات ریاست جمهوری و همچنین بررسی کارنامه ۴ ساله دولت یازدهم، به خوبی گواه این عنوان است که برگزاری مناظره زنده، بسیار به سود روحانی می تواند تمام شود، آنهایی باید از مناظره بترسند که هنوز دردهای مناظره ۹۲ را بر تن دارند، نه او که سربلند از آن کارزار بیرون آمد.

اخبار سیاسی -انتخاب/ سعید جعفری

واژه های کلیدی: امنیت | ایران | سیاسی | برگزاری | حسن روحانی | انتخابات ریاست جمهوری | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs